Vaše vize aneb Vision board v akci

01.05.2018

"Často se bojíme změny, protože se soustředíme na to, čeho se musíme vzdát, namísto abychom viděli, co můžeme získat," Patris & Stanley - We lift Together. A na tom je dost pravdy. Setkávám se s tím dnes a denně. Každý vynakládá v dnešní době tolik energie na každodenní činnosti, že si dobře rozmyslí, zda ji do něčeho vloží. Naši přirozenou reakci je věci třídit podle zkušeností, máme-li zkušenost, že dojít k cíli/snu nás stojí útrapy, přikláníme se k tomu, vzdát to. Nedělejte to! Jde to i jednoduše.

Má osobní reklama na štěstí

Všichni asi víme, jak na nás dokáží zapůsobit reklamy. Pokud stejnou reklamu vidíme dostatečně často, při výběru zboží podvědomě sáhneme spíše po zboží této značky. Jednoduše máme pocit, že zboží této značky známe. Mnohdy si souvislost ani neuvědomíme a zboží jiných značek přehlížíme bez zjevného důvodu. Víte o tom, že to samé můžete udělat se svými sny? Můžete si z nich udělat jakousi "reklamu na šťastnou budoucnost" a umístit ji na dobře viditelné místo, které míjíte několikrát denně a máte ho takříkajíc "na očích". Je velmi pravděpodobné, že si sny z této "reklamy na šťastnou budoucnost" začnete plnit pomalými krůčky. Jak na to?

Vision board příprava

Ve volném překladu tabule fantazií či vize. Někdy také najdete pod pojmem nástěnka snů. Jednoduše proto, že dáváte svým snům vizuální podobu. Vše, co si dokážeme představit, dokážeme docílit. Vizualizace stimuluje emoce. Bude to od Vás chtít trochu tvůrčího ducha, stejně tak jako tvůrci reklam. Ale nebojte se ničeho, hravě to zvládnete. Budete potřebovat:

  • Časopisy (ideálně s různorodou tématikou)
  • Lepidlo
  • Nůžky
  • Velký papír/čtvrtku (min A3)
  • Fixy/pastelky apod.

Udělejte si na sebe čas, sedněte si s časopisy a představujte si, co byste chtěl/a. Kde chcete být za rok? Co všechno důležité se má udát za tento čas? Po čem toužíte? Klidně zavřete oči, zaposlouchejte se do hudby, nebo buďte jen sami se sebou. Po chvilce si vezměte časopisy, vystříhávejte obrázky, nápisy, cokoliv Vás napadne.

Tvorba

Připravte si papír/čtvrtku a vystříhané obrázky/nápisy. Rozložte si vše před sebe a ještě jednou si vyberte to, co je pro Vás opravdu důležité. Co Vás oslovuje a patří to do Vašich snů, nikoliv povinností. Ještě bez lepidla si připravujte vše na papír/čtvrtku. Obvykle intuitivně volíme jednotlivé oblasti života: my, rodina, práce, koníčky atd. Pokud Vám tam něco chybí, můžete si to dokreslit/domalovat. Popusťte uzdu své fantazii, zde si můžete splnit sny! Celá tato tabule je jen a jen o Vás a Vašich touhách/cílech. Postupně můžete začít tvořit, lepte, trhejte, kreslete - vše, co Vás napadne. Dělejte to tak dlouho, dokud nebude se svým výtvorem spokojeni. Hotový výtvor umístěte na viditelném místě, kolem kterého chodíte denně. Může to být doma, ale také v práci. Může to být na šatní skříni, na zrcadle u pracovního stolu apod. Nezapomínejte se na svoji Vision board podívat každý den. Postupem času můžete lehce rekapitulovat, co se Vám daří, kde více zabrat. A hlavně nezapomínejte mít na paměti, že svých snů můžete postupnými, malými, ale vytrvalými krůčky docílit. Je to často jen na nás! Nehledejme překážky, hledejme způsoby. Přeji mnoho štěstí.